Передноворічні дива

Багато хто вірить в новорічні дива, адже це свято і є чари в чистому вигляді. Зміна одного року іншим обов’язково має супроводжуватися виконанням бажань і добрими дивами.
Здавна ми вірили в Діда Мороза та Святого Миколая, в те, що в них є помічники, з якими вони обходять у Новорічну ніч слухняних дітей і дарують їм подарунки. Так приємно знаходити під ялинкою красиві коробки, в яких лежить саме те, що ти хотів.
Напередодні Нового року з’являється якесь дивне відчуття, ніби чари розсіяно прямо в повітрі. Здається, ось-ось станеться щось особливе й несподіване, а на душі без особливої ​​причини стає легко та радісно.
Щоб забезпечити святкову атмосферу в закладі освіти, усі учнівські колективи разом з класними керівниками прикрасили свої класні приміщення новорічними символами та атрибутами. На віконному склі ожили фантастичні картини, з`явились витончені візерунки, засяяли міні-ялинки.
Чудовий передноворічний настрій був забезпечений і нашим вихованцям, адже в гості до учнів завітали справжні актори, які майстерно перевтілювались в улюблених героїв і на очах створювали казкові сюжети.
Діти залюбки підігравали артистам, брали участь в іграх та розвагах, а в танцювальному марафоні продемонстрували дива майстерності та витривалості. Непомітно пролетів час за конкурсами та розвагами.
Свято наповнило серця дітей радістю, яскравими емоціями та відчуттям свят, які розпочнуться незабаром.
Бажаємо всім веселих свят!

Галерея "Новорічна казка"


Екскурсія на хлібозавод «Кулиничі»

26 грудня учні 5, 6, 7 класів нашої школи відвідали хлібозавод “Кулиничі”.
Під час захоплюючої екскурсії школярі відвідали казкову кімнату, де переглянули цікавий фільм про історію хлібопечення та взяли участь у конкурсах з нагородженням найуважніших і найактивніших.
Екскурсії по заводу дала можливість дізнатися, як готується хліб, діти побачили всі етапи процесу і провели дегустацію продукції. Учні побували в ролі маленьких пекарів, після чого їх чекало приємне частування виробами власного приготування та смачними хлібобулочними виробами. А запам`ятати цю чудову екскурсію допоможуть цікаві фото.

Галерея "Екскурсія на хлібозавод «Кулиничі»"


Створення дива власними руками

В передноворічні дні учні початкових класівсталисвідкамисправжнього дива,адже на годину звичайні дітлахи перетворились на справжніх майстрів-художників, які взяли участь у майстер-класі з розпису власної новорічної кулі. А допомогли нам реалізувати цей творчий проект професійні художники фабрики ялинкових іграшок в Клавдієво!
Клавдіївська фабрика зберігаєтрадиції майстерності виготовлення скляних ялинкових іграшоквжебагато десятиліть і є своєрідним законодавцем моди в новорічнійіндустрії. Сьогодні ці ялинкові прикрасизКлавдієвовідомі нетількивУкраїні. Авторськікулізручним розписомприкрашають новорічні ялинки в Німеччині, Швейцарії, Австрії, Франції, Італії, Литві, Латвії, США, Грузії.
Новорічні іграшки – символ найулюбленіших сімейних свят – Нового Року та Різдва. Це речі, які символізують тепло і добро цих свят, речі, які часто передаються з покоління в покоління і радують душу багато років.
До душі прийшлась дітлахам ідея розфарбувати тваринку-символ прийдешнього 2019 року – свинку. Яких тільки технік не застосували юні художники, а поєднанню кольорів міг би позаздрити сам Далі!
Зосередженою і цілеспрямованою була авторська робота, то ж і не дивно, що результат став відмінним. Уявляємо, скільки задоволення отримали рідні наших вихованців від такого подарунка!

Галерея "Створення дива власними руками"


Літературне свято

20 грудня 2018 року в Ходосівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся літературний захід, присвячений 180- річниці від дня народження славного представника української культури, письменника-демократа, великого гуманіста Івана Семеновича Нечуя-Левицького. Ведуча свята вчитель української мови та літератури Фастовець Ольга Миколаївна наголосила про те, що все своє життя він відстоював інтереси свого пригнобленого народу, вболіваючи за рідну мову, культуру, людську гідність. Письменник завжди прагнув допомогти скривдженим, захистити їх. Тому він став близький людям різних країн і народів.
Літературне свято — данина пам'яті великому майстру слова, що півстоліття плідно працював на ниві українського письменства.
Ведучі свята,учні 10 класу, Ігнатенко Іван та Єрмакова Ольга розповіли про життя та творчість письменника , зазначивши, що Нечуй-Левицький глибоко знав побут українського селянства, його звичаї, працелюбність, любов до гумору, та не хотів обминати і темних сторін його буття. Письменник з ними боровся дотепним і гострим словом.
Іван Семенович Нечуй-Левицький залишався самобутнім, оригінальним, неповторним письменником, твори якого – "Микола Джеря","Кайдашева сім'я", "Бурлачка", "Старосвітські батюшки та матушки", "Хмари", "Над Чорним морем", "Князь Єремія Вишневецький", "Гетьман Іван Виговський"та інші – називають перлинами української літератури, енциклопедією народного життя, найбільш визначними творіннями національної та світової літератури.
Учні та вчителі закладу переглянули відеоролик "Сюжет-Іван Нечуй-Левицький".
Активну участь у підготовці та проведенні свята взяли учні 5-11 класів та вчителі : педагог-організатор Попрійчук Наталія Петрівна, музичний керівник Космина Олена Миколаївна , учитель української мови та літератури Притис Юлія Василівна, учитель математики Алексєєнко Юрій Володимирович.
Учні 6 класу Хотін Віталій та Глемязь Олександра правдиво зіграли героїв повісті "Микола Джеря" : молодого та вродливого Миколу, що не міг змиритися із становищем кріпака та боровся з панами та їхніми посіпаками та вродливу ніжну дівчину Нимидору, яка так хотіла бути щасливою.
Учні 7, 8, 9 та 10 класу майстерно та переконливо зіграли героїв повісті "Кайдашева сімя", а одинадцятикласники стали героями п'єси "На кожум'яках". Учні 5 класу чудово виконали ролі героїв п'єси "Голодному і опеньки-м'ясо".
Учасниці фольклорного гурту привітали усіх з наступаючими святами, бажаючи доброго здоров’я,щастя , добробуту в новому році та виконали щедрівку "Ой чи є , чи нема пан господар вдома".
Учні 9,10 класів заспівали пісню "Смерека", яка занесена до святинь українського народу, його духовних скарбів. Тут і веселковий український край, і чудові безмежні краєвиди, і ніжні почуття закоханих.
Кожне свято на Україні супроводжувалось жартами, дотепним гумором та веселими танцями, тому учні 5 класу виконали танок "Коли б мені черевички", а учні 7-10 класів - "Гоп, мої гречаники".
Іван Семенович Нечуй-Левицький бачив майбутню Україну зі своїм добрим і гордим народом, без усякого ярма на шиї, зі своєю мовою в літературі, зі своєю наукою й поезією. В Україні глибоко шанують слово великого прозаїка, його пам'ять. Багатотисячними тиражами українською мовою, мовами інших народів видаються його твори. Минають роки, десятиліття, століття, а твори Івана Нечуя-Левицького продовжують жити, входять у свідомість різних поколінь, змушують думати. У них є майбутнє, є безсмертя, є вічність.

Галерея " Літературне свято"


Вручення перехідного «Кубка школи»

Наближається до завершення 2018 рік, саме час підсумовувати результати активного спортивного життя наших учнів.
Протягом І семестру учні 5-11 класів стали учасниками змагань з ігрових видів спорту, де змогли проявити вольові якості, інтелект, витримку, спритність, жагу до перемоги. Чим жаданішою була перемога, тим приємнішою стала мить визначення і нагородження переможців.
19 грудня вся шкільна родина зібралася на вручення винагород та дипломів переможцям та призерам змагань. То ж переможцями волейбольного турніру за «Кубок школи» стала команда 9 класу.
У змаганнях з настільного тенісу серед дівчат перемогли:
Шацьких Софія ( 9 клас) – 1 місце;
Кривонос Аліна (9 клас) – 2 місце;
Матушевич Світлана (8 клас) – 3 місце.
Змагання з настільного тенісу серед хлопців:
Ігнатенко Іван (10 клас) – 1 місце;
Кравчук Артур (11 клас) – 2 місце;
Попрійчук Назар (9 клас) - 3 місце.
Змагання з бадмінтону серед дівчат:
Матушевич Світлана (8 клас) – 1 місце;
Бикова Вероніка (8 клас) – 2 місце;
Шацьких Софія (9 клас) – 3 місце.
Змагання з бадмінтону серед хлопців:
Ігнатенко Іван (10 клас) – 1 місце;
Коваленко Сергій (11 клас) – 2 місце;
Кравчук Артур (11 клас) – 3 місце.
Змагання з шашок серед дівчат:
Кашка Марина (10 клас) – 1 місце;
Карпова Діана (6 клас) – 2 місце;
Єрмакова Ольга (10 клас) – 3 місце.
Змагання з шашок серед хлопців:
Попрійчук Назар (9 клас) – 1 місце;
Шакун Максим (6 клас) – 2 клас;
Волошин Юрій (6 клас) – 3 клас.
Дякуємо вчителю фізичної культури Пєшкіну Дмитру Вікторовичу за популяризацію ігрових видів спорту та належну організацію змагань. Бажаємо переможцям нових успіхів, а тим, хто програв – наполегливості та спортивної удачі в новому році!

Галерея " Вручення перехідного «Кубка школи»"


Улюблене свято молодших школярів

19 грудня святково і радісно було в Центрі культури та мистецтв села Ходосівка. Молодші школярі прийшли на театралізоване дійство присвячене улюбленому святу дітвори – дню Святого Миколая.
Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти, бо Святого Миколая завждивважали покровителем і заступником дітей. Тож саме вони найбільше чекають на це свято, адже знають, що за слухняність, старанність, працьовитість Святий принесе їм безліч подарунків.
Дорослі докладали всіх зусиль, щоб це свято справді стало казковим і незабутнім, щоб до кожної дитини прийшло справжнє диво.

В залі зібралося багато глядачів: і малюків, і школярів, і їхніх батьків, дідусів та бабусь. Щоб догодити Святому, юні актори демонстрували всі свої таланти і вміння. Діти тішили Миколая віршами, піснями, танками. Гучно лунала пісня «Ой хто, хто Миколая любить».
Святий Миколай побажав дітям бути чемними, робити добро, не ображати нікого, не сваритися.
Присутні гаряче аплодували юним артистам – вихованцям хореографічного та вокального гуртків.
Діти дякували Миколаю за подарунки та просили щасливої долі тим, хто подарував їм таке веселе свято.

Галерея "Улюблене свято молодших школярів"


Добрі справи до Дня Святого Миколая

Час у передсвятковій метушні летить дуже швидко. Не встигли оглянутись - як уже і Миколая! А це особливе свято і для малих, і для дорослих. Його однаково чекають всі, бо так хочеться вірити в дива. Щоріч Миколай кличе за собою людей, пропонує стати поруч і робити добро задля інших. Одні ще сумніваються... Хтось уже зробив перший крок. А деякі давно і впевнено ідуть за ним, за Святим Угодником, несучи радість тим, хто потребує цього найбільше.
Доброю традицією в нашому закладі освіти стало привітання зі святом поранених бійців. Збір солодощів та виготовлення новорічних сувенірів перетворюється на справжнє змагання. Кожен класний колектив старається разом з сувеніром подарувати часточку своєї дитячої душі – щирої та справедливої.
Напередодні Свята св. Миколая група активістів шкільного самоврядування разом із волонтером Глушко Тетяною Василівною, відвідали українських військових, які зазнали поранень в зоні АТО та наразі перебувають на лікуванні в Національному військово-медичному клінічному центрі«Головний військовий клінічний госпіталь».
Бажаємо нашим захисникам швидшого одужання. Нехай віра у добро та життєва мудрість не покидають вас на обраному шляху!

Галерея "Добрі справи до Дня Святого Миколая"


Свято «Зима іде»

Ось і настала зима зі своїми заметілями, морозами, відлигами, ожеледицями. А ще зима привела за собою цілу низку найрадісніших народних свят.Не забувають традицій і в нашому селі.
Учні третього класу працювали над проектом «Зима іде…» Мета проекту: поглибити знання дітей про зимові свята, дослідити традиції святкування, ознайомитись з традиційними українськими зимовими дитячими іграми та забавами, прислів`ями та приказками; відтворити обряди проведення зимових свят; виховувати бажання впроваджувати та оберігати народні звичаї.
Фіналом проведеної дослідницької роботи стало чудове свято, на яке гостинно запросила класовод Бондаренко Тетяна Борисівна разом зі своїми вихованцями.
Відкриває новорічні свята – День Святого Миколая. Хто не знає про святого Миколая? Малий і старий знає про нього. Щороку приходить він у кожну господу з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці.
То ж саме цьому святу юні артисти приділили найбільшу увагу. Учні розказували вірші, співали пісні, інсценували сценки, кружляли в танку і гостинно зустрічали Святого Миколая.
Ще давньогрецький філософ Демокріт писав: «Життя без свят, наче довга дорога без перепочинку». Бажаємо всім цікавих зимових свят, сподіваємось, що до кожного з вас щороку приходитиме щедрий Святий Миколай.

Галерея "Свято «Зима іде»"


Українські вечорниці на Андрія

З давніх-давен линула по світу слава про Україну, про щирий і працьовитий народ. Наша Україна багата традиційними святами та обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу. У глибину століть сягає наша історія. Пізнати історію рідного краю допомагають нам і книги, і самобутня народна творчість: мелодійні пісні, цікаві народні звичаї. З часом усе змінюється, не виключенням є і традиції. Сучасність поступово витісняє знані нашими бабусями і дідусями звичаї і обряди, видозмінює їх, певною мірою трансформує на новий лад. Багато чого відходить у минуле і залишається лише пам’яттю, згадкою про життя наших предків.
13 грудня вихованці Ходосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів через призму сучасності поглянули в минуле, щоб відчути красу і поезію давніх звичаїв і обрядів, стати учасниками одного з чудових народних свят української молоді. Організаторами та учасниками вечорниць стали класний керівник Сагач Наталія Володимирівна, учні 9 класу та їх батьки.
Відчути атмосферу свята в українських традиціях можна було, лише побувавши на таких вечорницях — по-домашньому милих, по-козацьки галасливих, по-українськи — щедрих.
Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків-односельців, вони взялися до приготування головного атрибуту свята - калити, символу Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Усім процесом керувала досвідчена господиня. Через деякий час в оселю прийшли хлопці. Жартами була пересипана мова парубків.
Було проведено багато конкурсів. І – «Кидання чобота»: дівчата дізнавались , яка з них першою вийде заміж. І – «Імена»: хлопці цікавились, яке ж ім’я носитиме їх майбутня дружина. А також, найцікавіший конкурс – «Калита». Біля калити цілий вечір вартував пан Калитинський. Цей дотепний і жартівливий юнак разом з господинею завзято тримали миску з «чорнилом» і по черзі писали тих, хто розсміявся біля калити. Коли вже всі охочі спробували вкусити калити, її розламали і пригостили всіх учасників дійства.
Багато гарних українських пісень пролунало на святі. Хлопці продемонстрували спритність, а дівчата показали себе справжніми господинями.
У світі ніщо не стоїть на місці, все змінюється, але пам’ять минулих поколіть має жити, має жити історія, звичаї, традиції адже це робить нас самобутніми та духовно багатими.

Галерея " Українські вечорниці на Андрія"


Профілактика насильства

Насильство в усіх його проявах існує в суспільстві з прадавніх часів. Якщо поспостерігати за історією людства на нашій планеті, то на жаль, вона нагадувала б панораму розвитку насильства і несправедливості.
Діти – це майбутнє кожної держави. А тому фізичні та емоційні травми, які вони переживають, обкрадають суспільство та усіх його членів зокрема.
Діти – особлива соціально-демографічна група населення, яка має свої специфічні потреби, інтереси та права, але не володіє достатньою спроможністю відстоювати і захищати їх перед суспільством. Жорстоке поводження з дітьми та підліткове насильство – проблема держави і кожної свідомої особистості. Її прояви – це тисячі дітей, які не отримують освіти, не мають постійного місце проживання, жебракують з однолітками або дорослими, потерпають від побиття та насильства. Конституція України зазначає, що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються законом.
10 грудня 2018 року з нагоди Міжнародного Дня прав людини в Центрі культури та мистецтв було проведено правовий лекторій для підлітків «Стоп насильству !». Захід провела Юлія Мирончук, головний спеціаліст відділу представництва Київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Учні мали можливість не лише прослухати теоретичний матеріал, а й проаналізувати конкретні приклади, дізнатись про правильні дії в загрозливій ситуації.
Дякуємо директоруЦентру культури та мистецтвАнні Анатоліївні Клименко за співпрацю.

Галерея "Профілактика насильства "

Кiлькiсть переглядiв: 355

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.