День пам’яті Героїв Крут

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті Героїв Крут. Саме цього дня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання. Після цього про подвиг молоді під Крутами було забуто на більш як на 70 років. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. Лише 2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам’ятник.

До відзначення цієї гіркої історичної дати активно долучилися й учні нашої школи. Цього дня у школі було проведено ряд заходів. Група учнів з учителем історії Понзель Юлією Миколаївною підготувала повідомлення про героїв Крут і виступила на лінійці для учнів 5-11 класів. Виступ було доповнено презентацією та документальним фільмом. Класні керівники провели інформаційні виховні години зі своїми вихованцями.

Заходи, проведені з нагоди цієї річниці не пройдуть повз увагу підростаючого покоління. Учні усвідомили неабияке значення подвигу під Крутами для майбутнього незалежної України.


Галерея "День пам’яті Героїв Крут "


Зустріч з прекрасним або театр одного актора

«Театр – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі», – так можна перефразувати відомий вислів нашої сучасниці, майстрині високого поетичного слова Ліни Костенко, яким вона позначила сутність поезії. У цьому мали змогу переконатися учні нашого закладу освіти, коли до нас чудової зимової днини завітала актриса, член спілки театральних діячів України, режисер-постановник, в минулому актриса Тернопільського драматичного театру, викладач «Історії театру» Оксана Євгенівна Іваненків. Її програма була дуже цікавою і насиченою. Моновистави акторки - цікаві, захоплюючі, емоційні. Для кожного класу Оксана Іваненків підготувала щось особливе. Учні були активними учасниками дійств.

Учні 1-5 класів насолоджувалися грою актриси, яка знайомила їх з казками відомих українських майстрів слова, зокрема Дмитра Павличка «Казка про Правду», українськими міфами і легендами про створення світу. Вразила театралізована розповідь-притча з індійської Махабхари – «Секрет безсмертя».

Для учнів 5-6 класів пані Оксана представила казки і притчі Індії, Японії та Китаю. Учні 7-8 класів ознайомилися із творчістю незабутнього Василя Симоненка. А учні 9-11 класів сміялися і плакали над "Енеїдою" Котляревського та Вергілія і до болю емоційними поезіями Ліни Костенко та Лесі Українки.Задушевне виконання пісень на їхні слова під акомпонемент гітари нікого не залишило байдужим.

А найцікавішим було те, що Оксана Євгенівна до театралізованого дійства залучала учнів. Деякі з них навіть мали змогу відчути себе акторами і допомагали Оксані Іваненків розіграти той чи інший епізод.

Діти довго перебували під враженнями від побаченого і почутого.

Щиро вдячні пані Оксані Іваненків за прекрасні хвилини творчості у нашій школі.


Галерея "Зустріч з прекрасним або театр одного актора"


Єднання заради Незалежності

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Це свято відзначаємо щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

З метою поглиблення знання учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення з цікавими фактами про Україну, її визначних діячів; виховування патріотичних почуттів та поваги до державної атрибутики в школі було проведено ряд заходів до Дня Соборності України, а саме: загальношкільну лінійку, тематичні виховні години, виставку літератури в шкільній бібліотеці, загальношкільний виховний захід для учнів 1 – 11 класів. На початку прозвучав Гімн України та учні вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв, які віддали своє життя за незалежність, за соборність, за процвітання нашої країни. Урочисто пролунало: Слава Україні!!!Героям Слава!!!

Учасники заходу, узявшись за руки, утворили «умовний живий ланцюг», який повторив вчинок сотень тисяч українців 22 січня 1990 року на згадку про проголошення Акту Соборності. Учні створили макет карти України, який поступово заповнили кольорами єдності.


Галерея "Єднання заради Незалежності"


«Я люблю Україну!»

19 січня в 9 класі пройшла конкурсно-ігрова програма «Я люблю Україну!».

Мета заходу: актуалізувати знання учнів про цікаві факти з історії та культури України, розвивати пізнавальні інтереси та інтелектуальні здібності учнів, сприяти встановленню довірливих стосунків між дітьми та батьками, формувати почуття національної гідності, поваги до здобутків своїх пращурів та сучасників.

Вікторина проходила у вигляді окремих турів: «Моя країна - Україна», «Народ скаже, як зав'яже», «Цікаві факти про Україну», «Вірю – не вірю», «Україна в цифрах», «Всяка пташка свої пісні співає», «Ой», «Заміни літеру, щоб вийшло нове слово», «Вправний перекладач», «Конкурс капітанів».

Діти і батьки стали активними учасниками конкурсів, продемонстрували свої знання, логіку, спритність, артистичність.

Сподіваємось, що і надалі наші вихованці будуть гідними своїх предків, любитимуть рідну землю, поважатимуть свій народ і його мелодійну мову, оберігатимуть волю й незалежність України.

Любіть Україну і пишайтесь тим, що ви українці!

Галерея "Я люблю Україну!"

Кiлькiсть переглядiв: 242

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.